• İstanbul, hareketli
 • 5 Gün 4 Gece
 • Uçaklı
 • Roma, Floransa, Venedik
 • 422.00

TELEFON İLE REZERVASYON

Bizi arayın rezervasyonunuzu gerçekleştirelim.

0462 321 11 97

TARİH SEÇİN

YETİŞKİN SAYISINI SEÇİN

ÇOCUK SAYISINI SEÇİN (0-6 YAŞ)

ÇOCUK SAYISINI SEÇİN (7-12 YAŞ)

1. KİŞİ BİLGİLERİ

Ad *

Soyad *

Doğum Tarih *

Tc Kimlik Numara *

Cinsiyet *

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ad *

Soyad *

E-Posta *

Telefon Numarası *

Adres *

FİYAT / REZERVASYON

Seçimlerinize göre fiyat otomatik olarak belirlenmektedir.

Genel Toplam 422.00

1.GÜN İSTANBUL - BOLOGNA - VENEDİK (GONDOL TURU)

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Prontotour yetkilileriyle saat 07:30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1321 sayılı tarifeli seferi ile saat 09:40'da Bologna'ya hareket. Saat 10:25'de varışımızın ardından grubumuzu bekleyen özel araç ile Gondollar şehri Venedik'ehareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turunda; San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu edenler ekstra olarak Gondol Turu'na katılabilirler. Tur bitimi otelimize hareket ve odaların alınmasından sonra serbest zaman.Geceleme otelimizde.

2.GÜN VENEDİK - FLORANSA (MONTECATINI)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte Floransa'ya hareket. Rönesans'ın doğduyu şehir olan Floransa'ya varışımızın ardından  panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda, Duomo kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signori görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi Montecatinide'ki otelimize hareket ve odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN FLORANSA MONTECATINI - (PİSA TURU) - ROMA (YEMEKLİ ROMA GECE TURU)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Roma'ya hareket.Tüm grubun katılımıyla yol üzeri ekstra Pisa Turu. Roma'ya varışımıza istinaden yapılacak panoramik Roma şehir turunda; Colloseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso,Circus Maximus görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer ve odaların alınmasından sonra serbest zaman.Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan ışıklar altında Yemekli Roma Gece Turu'na katılabilirler.Tur bitimi otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

4.GÜN ROMA (NAPOLI & POMPEI)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Napoli & Pompei Turu düzenlenecektir.Tipik bir İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv yanardağının patlaması ile küllerin altında kalmış , taşlaşmış bedenlerin bulunduğu antik şehir Pompei mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.

5.GÜN ROMA (DAĞ KÖYLERİ TURU) - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası en geç saat 10:00'a kadar odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dağ Köyleri turumuza katılabilirler. Rehberimizin belirleyeceği saaatte Roma Havalimanı’na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK1864 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:00'da İstanbul’a hareket. 23:40'da Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Bologna gidiş, Roma - İstanbul dönüş parkuru ekonomi sınıf uçak bileti
 • Venedik (Treviso veya Padova bölgesinde) 1 gece, Floransa'da (Montecatini bölgesinde) 1 gece ve Roma´da 2 gece 3*-4* otellerde oda-kahvaltı (4 continental kahvaltı) dahil konaklama
 • Havaalanı - Otel - Havaalanı ve şehirler arası transferler
 • Yarım günlük panoramik Venedik, Floransa ve Roma şehir turları
 • Konaklama vergileri
 • Prontotour profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • Venedik’te vaporetto ücreti
 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli  120 EURO(Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Ekstra turlar (Ekstra turların günü değişebilir.)
 • Ören yerleri ve müze giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet.
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.