TUR PROGRAMI

30 ARALIK 2023 - 01 OCAK 2024

Trenli & Tiflis Turu (Yılbaşı Programı)

SON YERLERİMİZ :)

1.GÜN 

Trabzon-Batum-Tiflis

Sabah 07:30’da Trabzon’dan Batum’a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısı’ndaki geçiş işlemlerimizin ardından Batum şehir merkezine hareket ediyoruz. Panoramik şehir gezisi sonrası öğle yemeği için deniz kenarındaki restorana gidiyoruz. Yemek sonrası Eski Bulvar (Alfabe Kulesi, Ali & Nino Heykeli), Avrupa Meydanı (Medea Anıtı, Poseidon Heykeli) ve Piazza Meydanı’nı görüyoruz. Daha sonra Batum Tren İstasyonu’na gidiyoruz ve 17:45’te kalkacak olan trenle Tiflis’e hareket ediyoruz. 23:20’de Tiflis’e varıp, istasyonda bekleyen aracımızla otelimize gidiyoruz. Konaklama Tiflis şehir merkezinde.

Konaklama: TİFLİS(4* Otelde )

 

2.GÜN

Teleferik-Kartlis Deda-Narikala Kalesi-Sülfür Banyoları-Abanotubani Şelalesi-Cuma Cami-Metekhi Kilisesi Sameba Katedrali-Rustaveli Bulvarı-Gürcistan Ulusal Müzesi-Özgürlük Meydanı-Tiflis Metrosu-Antikacılar Pazarı  ve Tablo Pazarı-Marjanishvili Meydanı

Sabah kahvaltımızın ardından Kura Nehri’nin her iki yakasında kalan başkent Tiflis’i  gezmeye başlıyoruz. Metekhi Köprüsü’nün yanından bulunan teleferiğe binerek Gürcü Annesi olarak bilinen Kartlis Deda Heykeli’ni görüyoruz. Ardından yürüyerek Narikala Kalesi’ni, Cuma Camii, Abanotubani Şelalesi, Sülfür Banyoları (Hamamları), Metekhi Kilisesi’ni görüyoruz ve Metekhi Köprüsü’nde fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra aracımıza binip Mtatsminda Park’ına hareket ediyoruz. Roller coaster, dönme dolap gibi bir çok eğlence alternatifin olduğu park, şehri panoramik fotoğraflamak isteyenler için inanılmaz bir fırsat sunuyor. Daha sonra 2004 yılında tamamlanan dünyanın en büyük dini yapılarından biri olan Sameba Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. İsmini ünlü şair Şota Rustaveli’den alan şehrin en modern caddelerinden birini yürüyerek gezmeye başlıyoruz, gezimiz esnasında Özgürlük Meydanı ve Gürcistan Ulusal Müzesi’ni görüp 1966 yılında Sovyetler Birliği zamanında yapılan Tiflis Metrosu’nda bir durak yolculuk gerçekleştiriyoruz. Ardından alış veriş için uğranması gereken Antikacılar Pazarı ve Tablo Pazarı’na gidiyoruz. Marjanishvili Meydanı’nı gördükten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği canlı müzikli ve yöresel dans gösterilerini görebileceğimiz restoranda. Yemek sonrası Barlar Sokağı’nda yürüyüş yapıp otelimize dönüyoruz. Konaklama Tiflis şehir merkezinde.

Konaklama : TİFLİS(4* Otelde)

3.GÜN

Mtskheta Şehri –Batum-Trabzon

Oteldeki kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın en eski şehirlerinden birisi olan ve 1994 yılında  Dünya Mirası listesine alınan Mtskheta’ya hareket ediyoruz. Tiflis’ten yaklaşık kırk dakikalık yolculuk sonrası  ilk önce Mtskheta’nın karşısındaki çok güzel manzarası olan tepede bulunan Jvari Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Aragvi ve Kura Nehirlerinin birleştiği yeri ve Mtskheta’yı uzaktan fotoğrafladıktan sonra, tarihi Mtskheta’ya gidip içerisindeki tarihi ve dini yapıları ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından şehir merkezindeki serbest zamanın ardından 17:20'de kalkacak olan tren için Tiflis Tren İstasyonu’na gidiyoruz. 23:00’da Batum’a varıyoruz. Şehir merkezindeki Türk restoranında kısa bir mola verip Türkiye’ye dönüyoruz. Sarp Sınır Kapısı’nı geçtikten sonra Trabzon'a hareket ediyoruz. Gece saatlerinde Trabzon'a varıp programımıza tamamlıyoruz.

Tiflis Turunda Mutlaka Yenmesi Gerekenler

 

Tiflis Turunda Mutlaka Görülmesi Gerekenler

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER